Slavoj Písek

Senior SW Engineer pro JAVA a Team Leader

Slavoj Písek
Pro mě jako team leadera a školitele je důležité vzdělávání lidí, které je v Dieboldu velice propracované. Díky tomu mohu sledovat, jak tu lidé s jednotlivými projekty rostou a získávají více a více zkušeností.
Pro mě jako team leadera a školitele je důležité vzdělávání lidí, které je v Dieboldu velice propracované. Díky tomu mohu sledovat, jak tu lidé s jednotlivými projekty rostou a získávají více a více zkušeností.

Moje kariéra v Diebold Nixdorf
Aneb jak během jednoho dne 
komunikujeme napříč 3 kontinenty

Nepřeberné množství možností

Před pár lety jsem měl pocit, že by to chtělo nějakou opravdu pořádnou změnu a dostal jsem nabídku zavést automatické testování v Diebold Nixdorf. To sice úplně nezapadalo do mé představy o velké změně, protože s automatickým testováním jsem měl z předchozího zaměstnání bohaté zkušenosti, ale rozhodl jsem se na pohovor jít.

Během schůzky mě překvapilo, jak velké množství příležitostí Global Centre Plzeň nabízí. Mluvili jsme o tom, co by mě bavilo a co bych chtěl dělat, a postupně jsme vzájemně sladili svá očekávání. Nadšení, vstřícnost, profesionalita i rychlé jednání – to vše mě přesvědčilo, že Diebold Nixdorf je to pravé místo pro mě.

Nabídku na pozici team leadera pro Delivery jsem přijal právě proto, že byla jiná než to, co jsem dělal do té doby. A právě to zapadlo do mé představy o změně. Neváhal jsem. Po nástupu jsem byl překvapený, jak dobře mě moji noví kolegové přijali. Vím, že se na svůj tým můžu vždycky spolehnout a každý den se snažím, aby se i můj tým mohl spolehnout na mě.

Práce v globálním centru může být někdy výzva. Kde jinde se setkáte s tím, že během jednoho dne řešíte nějaký problém v Saudské Arábii, Rakousku a ve Spojených Státech? Jsme sice většinou v Plzni, ale každý den komunikujeme s kolegy z celého světa. Občas je nutné vypořádat se se všemi nástrahami, jako jsou časové posuny, kulturní rozdíly apod., ale stojí to za to.

Vlajky, kterými jsme si vyzdobili náš openspace, jsou nejvýmluvnějším důkazem toho, kde všude realizujeme projekty. A nejsou to malé projekty. Pracujeme pro největší světové banky. To je zkušenost, ke které se člověk ne všude dostane. Na druhou stranu děláme i na malých projektech, které k nám nové zákazníky teprve přivedou.

 

Propracované vzdělávání

Jako vedoucí týmu jsem rád, když vidím, jak tu lidé s jednotlivými projekty rostou a získávají více a více zkušeností. Mám radost, že u nás dostanou příležitost i studenti. Připravili jsme pro ně částečné úvazky, aby mohli skloubit práci se školou. Všechny své teoretické znalosti tak mohou uplatnit v praxi.

 

Další příběhy zaměstnanců:

 

Podívejte se, co vám aktuálně nabízíme.

Koho hledáme?

loading