Ondřej Bříza

QA Engineer

Ondřej Bříza
V Plzni člověk může najít různé nabídky zaměstnání od kolejových dopravních prostředků přes různé průmyslové automatizace nebo automotive až po retail a banking. Ovšem kdo chce dělat banking a ještě k tomu na světové úrovni, pracuje v Global Center Pilsen.
V Plzni člověk může najít různé nabídky zaměstnání od kolejových dopravních prostředků přes různé průmyslové automatizace nebo automotive až po retail a banking. Ovšem kdo chce dělat banking a ještě k tomu na světové úrovni, pracuje v Global Center Pilsen.

Moje kariéra v Diebold Nixdorf
Aneb jak jsem si chtěl rozšířit obzory ve „fintech“

Díry v aplikacích nenecháváme

Dnes už snad každý přišel do styku s bankomatem, takže není tak obtížné popsat, co dělám. Mí kamarádi se často smějí, že v aplikacích určitě necháváme chyby, abychom si mohli z bankomatů vybírat peníze bez zaúčtování. Zajímavá myšlenka, avšak na míle vzdálená od reality.

V Delivery děláme projekty pro banky z Mexika, Singapuru, Hongkongu, Turecka, USA a řady dalších zemí. Často se stane, že se na projektu sejdou lidé téměř ze všech kontinentů, proto je opravdu dobrá znalost angličtiny velmi důležitá. Moje pracovní náplň zahrnuje navrhování testovacích scénářů, testování business logiky, testování UI, testování komunikace HW bankomatu s koncovou aplikací, testování komunikace koncové aplikace se serverovou aplikaci a testování samotného serveru, je toho spoustu.

Je to zajímavá a různorodá práce. Člověk musí být trochu dobrodruh a být připraven na všechno – třeba že během projektu může trávit nějaký čas u zákazníka nebo že zákaznická aplikace je v turečtině.

 

Know-how z Banking SW

Dříve jsem bral bankomaty jen jako krabice, co mi vydají hotovost. Nicméně když už dnes vím, jak je celý vývoj komplikovaný, včetně správy hotovosti, kterou mají banky na starosti, skoro se až divím, že je výběr z bankomatu zdarma. Zjistil jsem, jak funguje prostředí okolo bankomatů a SW řešení. Naučil jsem se více o aplikacích řešících finanční transakce.

Baví mě práce na globálních projektech. Vloni jsem se podíval na dva týdny do Indie, konkrétně do Mumbaje. Potkal jsem se s lidmi, kteří pracují na stejných projektech na jiném kontinentu, v naprosto odlišné kultuře. Přiznám se, že tato zkušenost mě doopravdy obohatila.

Work-life balance

V korporátu jsem už jednou pracoval a musím říct, že atmosféra v GC Pilsen se s mým předchozím zaměstnáním nedá srovnávat. Nyní se denně potkávám s lidmi, které baví, co dělají, a vidí se spojeni s firmou i do budoucna. Diebold Nixdorf svým lidem nabízí prostor se rozvíjet a růst. Pokud má člověk odhodlání nasát znalosti všech technologií, systémů a jednotlivých řešení, pak už se jen stačí rozhodnout, jestli chce být specialista na konkrétní produkt, anebo univerzál, který řeší customizované projekty s jednotlivými zákazníky.

Opravdu si vážím vize firmy brát ohledy na pohodu svých lidí a nesnažit se je sedřít z kůže. GC Pilsen nabízí různé typy úvazků a pružnou pracovní dobu. Někdo má rodinu a preferuje práci pouze v Plzni, jiný naopak nemá žádné závazky a rád by zažil dobrodružství na projektech po celém světě.

Benefitem je pro mě i fakt, že máme na pracovišti sprchu a kolárnu, takže do práce jezdím na kole. Odpoledne stačí zavřít notebook a za 5 minut můžu vyrazit třeba na Hracholusky. S kolegy z oddělení navíc často pořádáme i sportovní aktivity mimo pracovní dobu. Jsem rád, že si rozumíme.

 

Další příběhy zaměstnanců:

 

Podívejte se, co vám aktuálně nabízíme.

Koho hledáme?

loading

Diebold Nixdorf
Avalon Business Center - kancelář v 1. patře
Poděbradova 2842/1
301 00 Plzeň - Jižní Předměstí

Sídlo společnosti:
Diebold Nixdorf s.r.o., Siemensova 2716/2, 155 00 Praha 5
IČO: 25784528
Obchodní rejstřík: Městský soud v Praze, oddíl C, vložka 69964

Společnost Diebold Nixdorf s.r.o., je ve smyslu § 79 zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích), začleněna do koncernu Diebold Nixdorf a podrobena jednotnému řízení ze strany řídící osoby, kterou je společnost Diebold Nixdorf Inc.

Název a právní forma poskytovatele: Diebold Nixdorf, Incorporated

Diebold Nixdorf, Incorporated je veřejně obchodovaná společnost organizovaná podle zákonů státu Delaware, USA, registrovaná u státního ministerstva Delaware, číslo spisu 7616573.

Identifikátor právnické osoby: 549300XZK6EWDBAZSY16

Adresa poskytovatele / sídlo:

Diebold Nixdorf, Incorporated
50 Executive Pkwy, P.O. Box 2520
Hudson, OH 44236
United States

Autorizovaný zástupce:
Octavio Marquez, CEO (výkonný ředitel)

© 2024 Diebold Nixdorf.  Vytvořeno v Beneš & Michl