Research &
Development

Jsme tým Research & Development. V rámci společnosti Diebold Nixdorf zaštiťujeme vývoj jednoho z produktů - dohledového systému s názvem Vynamic View, jehož hlavní funkcí je monitorovat aktuální stav bankomatů, a to jak jednotlivých tak i celé flotily. Vedle obecného získávání informací z bankomatů, jejich filtrování a zobrazování, poskytujeme funkce pro zpracování incidentů, přenos dat, spouštění příkazů, to vše na bázi automatického rozhodování.

Research & Development (detail oddělení)

V týmu je pro nás důležité vzájemně se respektovat a týmově spolupracovat. Záleží nám na dobré atmosféře, otevřenosti a life-work balance. Problémy řešíme hned a otevřeně, fungujeme jako tým a pomáháme si. Juniorům dáváme prostor se učit a ptát se těch zkušenějších. Podporujeme, když se naši lidi chtějí rozvíjet, posunout se někam dál nebo se specializovat jinam - vše je o domluvě.

Adam Boháč, manažer R&D

Vývoj Vynamic View začal kolem roku 2000 v Německu, odkud se o jedenáct let později přesunul do Šanghaje. Od druhé poloviny roku 2016 jsme vývoj kompletně převzali do Global Center Pilsen, kde nyní pracujeme na nové generaci UI využívající technologii JSF - PrimeFaces (HTML5, CSS3). Hlavními programovacími jazyky jsou Java a C++, vyvíjíme pomocí agilní metodiky Scrum. Používáme nástroje Jira, GIT (Bitbucket), Confluence, Eclipse, IntelliJ IDEA, Visual Studio, Jenkins, Ant, Maven.

Jak Vynamic View funguje? Jedná se o jako klient / server architekturu, kde klient (Agent) běží na bankomatu a získává informace z HW, OS, periferních zařízení (WOSA), bankovní aplikace, FW a dalších aplikací. Informace jsou poté přefiltrovány a odeslány na server, kde probíhá zpracování dat. Uživatel k systému přistupuje standalone aplikace či webového rozhraní.

Jaký jsme tým?

Rozmanitý - a to věkem, osobnostmi v týmu nebo zkušenostmi. Máme jak seniorní kolegy s bohatými zkušenostmi, tak schopné juniory - absolventy FAV nebo lidi s praxí. Jsme také multinárodní - v týmu máme aktuálně několik kolegů z Brazílie, Ruska, Slovenska a Německa.

Petr Gregořica

Díky skvělé práci, kterou v Global Center Pilsen odvádíme, jsme si v rámci celé firmy Diebold Nixdorf získali nemalý kredit. Proto je nyní výrazně snadnější a rychlejší něco prosadit. Z velké části máme svobodu dělat věci tak, jak chceme my, takže nejsme klasický korporát. Na druhou stranu být součástí velké firmy znamená, že se vám otevře doslova celý svět.

Petr Gregořica, Senior Java Developer a Team Leader

Celý příběh

Jaká je naše práce a jak v týmu fungujeme?

Práce v Global Center Pilsen nabízí řadu příležitostí. Příležitostí se pořád rozvíjet, přispět do diskuze a podílet se na směru, kterým se půjde, přicházet s nápady a vylepšeními. Pracujeme na produktu, který je komerčně úspěšný s licencemi po celém světě, má historii a jasnou vizi. 

Kontinuálně přecházíme na novější technologie a udržujeme náš 20letý produkt up to date. Po vytvoření Diebold Nixdorf v roce 2016 postupně rozšiřujeme zákaznickou základnu na Americkém trhu. Do budoucna chceme rozšířit monitorovací systém na další platformy jako je třeba POS (Point of Sale). Do budoucna se zaměřujeme obecně na IoT.

Opravdu důležitá je týmová spolupráce. Svých cílů dosahujeme jako tým. Práci a cíle plánujeme na půlrok dopředu - probíhá to formou týmové diskuze nad cíli, plánem prací, přístupy a nad obecným rozdělením úkolů. Detailní rozdělení úkolů probíhá při sprint planningu každé dva týdny. Týmově stanovený půlroční cíl je výzva, kterou bereme za svou, závazkem je doručit vše na čas.

Koho do týmu hledáme?

Do budoucna plánujeme růst, náš produkt chceme rozvíjet o nové funkcionality. Náš nový kolega nebo kolegyně by měli mít seniorní přístup a samostatnost, měli by umět respektovat ostatní a být týmovými hráči. Bohužel neuplatníme sólisty - týmovost a vzájemný respekt jsou pro nás zásadní. Otevření jsme ale i schopným juniorům - absolventům FAV nebo lidem s praxí, kteří aspirují na to stát se seniorním developerem. Rádi vám osobně řekneme víc. Třeba u nás v Avalonu, u kafe.

 

Podívejte se, co vám aktuálně nabízíme.

Koho hledáme?

loading